Strefa VOD
Oglądaj legalnie 616 filmów w serwisie. Codziennie dodajemy nowe.
Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł

Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł

Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł

100 punktów
Ulubione
Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł Polska, 2011
105 min

Ścieżka dżwiękowa:
Oryginał

W grudniu 1970 roku na Wybrzeżu polskie wojsko wystrzeliło 46 tysięcy pocisków różnego kalibru do demonstrujących Polaków. Jeden z tych pocisków trafił w 18-latka, który przeszedł do legendy...
W „Czarnym czwartku”, należącym do grona największych polskich produkcji, twórca filmu, Antoni Krauze przypomina jedną z najmroczniejszych kart z historii PRL-u.
Widowiskową rekonstrukcję dramatycznych wydarzeń w Gdyni, zakończonych brutalną pacyfikacją manifestantów przez oddziały wojska i milicji w 1970 roku, wyróżniają nie tylko rozmach inscenizacyjny i trzymająca w napięciu akcja. Warto zwrócić uwagę na wybitne kreacje Piotra Fronczewskiego jako Zenona Kliszki oraz Wojciecha Pszoniaka jako Władysława Gomułki, a także wzruszające role debiutującej na ekranie Marty Honzatko i znanego z „U Pana Boga za miedzą” Michała Kowalskiego.
Muzykę do filmu skomponował Michał Lorenc („Śluby panieńskie”). „Balladę o Janku Wiśniewskim” - porywający motyw przewodni do “Czarnego Czwartku” - zaśpiewał Kazik Staszewski.

    • Piotr Fronczewski
    • Wojciech Pszoniak
    • Marta Honzatko
    • Michał Kowalski
    • Antoni Krauze
zobacz zwiastun
Film dostępny w abonamencie
16
ZAMKNIJ

Filmy mogą oglądać tylko osoby przebywające na terenie Polski

Jeżeli jesteś na terenie Polski zgłoś to obsłudze klienta

Twój numer IP: 54.162.166.214

Kontakt